Baza obiektów

W bazie danych programu Wymarzony Ogród 3D do projektowania ogrodów znajduje się ponad 750 mebli ogrodowych i różnego typu obiektów aranżacyjnych, a także ponad 150 przykładowych domów i altanek. Wszystkie wymienione powyżej obiekty można dowolnie obracać i skalować.

Baza zawiera również dużą ilość różnego rodzaju płotów, murów oraz żywopłotów.

Liczbę dostępnych obiektów można samemu rozszerzyć importując je z plików VRML z programu ArCon od wersji 4.0

Obiekty Bryły

Obiekty Bryły są bardzo przydatne przy tworzeniu specyficznych elementów projektu. Mogą być wykorzystywane przy budowaniu tarasów, podestów itp. Baza zawiera podstawowe figury przestrzenne: stożek, prostopadłościan, kula oraz wiele elementów o budowie nieregularnej: kamienie, skały itp. Zaletą obiektów brył znajdujących się w tym programie Wymarzony Ogród jest możliwość przypisywania im różnorodnych tekstur.

Obiekty Lampy

Program udostępnia obszerną bazą z lampami. Elementy te są bardzo przydatne przy końcowej fazie projektowania ogrodu. Umożliwiają przedstawienie w ciekawy sposób widoku ogrodu w nocy przy sztucznym oświetleniu.

Zdjęcia

Program Wymarzony Ogród umożliwia wstawienie do projektu dowolnego zdjęcia, które może posłużyć za tło w ogrodzie. Zdjęcia dostępne w programie lub dodane przez użytkownika można nakładać na obiekty które posiadają możliwość dowolnij edycji, tzn. skalować, obracać i podnosić nad teren.

Wycinek bazy obiektów
Grupy obiektów
Domy